VIDEO

Czy platformy VOD to technologia jutra?

Także branża informacyjna i rozrywkowa nie pozostały niewzruszone na dynamiczny rozwój technologii. Jakie nowe usługi nam oferują?

Telewizje zastępują inne media

Można zauważyć stopniowy spadek zainteresowaniem usługami, które zapewniają nam klasyczne platformy telewizji kablowej. Nie są one tak popularne, jak wtedy, gdy przed odbiornikami zasiadały całe rodziny, a w skrajnych przypadkach nawet sąsiedzi. Te czasy dawno minęły, a obecnie prym wiodą inne platformy. Ma to ścisły związek z rozwojem najnowszych technologii. Zdaje się, że klasyczna telewizja nie pomieści już więcej rozwiązań, dlatego jej widzowie uciekają do innych mediów – najczęściej do internetu. Sieć zapewnia im swobodę i zaspokaja stale rosnące potrzeby. Dlatego serwisy internetowe ciągle prześcigają się w dostarczaniu nowych usług – co to będzie tym razem?

Nowy substytut telewizji – globalna sieć

Internet okazał się doskonałą alternatywą dla kablówek czy telewizji satelitarnej. Zdarza się nawet, że ludzie w swoich domostwach mają dostęp do pierwszego medium, a z drugiego w ogóle nie korzystają. Wiąże się to z tym, że część telewizji rozszerzyła swoją działalność także o internet. Pojawiło się pojęcie telewizji internetowej. W jeszcze większym stopniu niż klasyczne rozwiązania jest ona w stanie spełnić oczekiwania klientów, które rosną z dnia na dzień. Platformy streamingowe weszły na rynek tak zwanych usług VOD.

VOD jako wirtualna wypożyczalnia treści

Video On Demand, bo tak rozwija się anglojęzyczny akronim VOD, to rodzaj usług, który zapewnia dostęp do zawartości na życzenie klienta. Jest to coś w rodzaju wielkiej wypożyczalni wszelkiego rodzaju treści. Jedyną różnicą jest to, że żeby z niej skorzystać nie musimy wychodzić z mieszkania. Wszystko odbywa się zdalnie, przy pomocy sieci internet. Czy jednak istnieją jakieś specjalistyczne wymogi, żeby korzystać z usług Video On Demand? Czy telewizja internetowa jest dostępna dla wszystkich?

Czy każdy może skorzystać z usług Video On Demand? Co jest potrzebne?

Z usług Video On Demand może skorzystać każdy, kto jest w posiadaniu urządzenia elektronicznego, które umożliwia połączenie się z siecią internet. Przykładem takiego rodzaju sprzętu może być komputer osobisty, tablet, telewizor z modułem smart tv czy po prostu zwyczajny telefon komórkowy. Nie jest wymagany dodatkowy sprzęt, wystarczy po prostu to, co każdy z nas posiada. Jeśli chcesz wyszukać najlepszą dla Ciebie platformę streamingową, w pole wyszukiwania przeglądarki internetowej wpisz po prostu „VOD filmy” i będziesz miał z czego wybierać!

Czy w telewizji internetowej znajdę wszystkie ulubione programy?

Wcale nie trzeba się o to martwić, gdyż bazy treści serwisów streamingowych są naprawdę ogromne. Znajdziesz tam wszystkie produkcje, od najnowszych i najlepszych filmowych premier, po ulubione seriale czy programy kabaretowe. Nie przejmuj się jednak jeśli nie możesz czegoś odszukać – w najbliższym czasie na pewno znajdzie się to w zasobach telewizji internetowych, gdyż ich bazy są stale rozszerzane.

Wolność, jaką zapewniają usługi Video On Demand

Platformy streamingowe to zupełnie co innego niż klasyczna internetowa, totalnie nowa jakość. Nie musisz teraz wyczekiwać godzinami na swój ulubiony program czy kolejny odcinek serialu. Telewizja internetowa daje Ci swobodę wyboru co, kiedy i gdzie oglądasz. Jej zasoby są dla Ciebie dostępne o każdej porze dnia i nocy, dwadzieścia cztery godziny na dobę, w każdym miejscu na świecie. Dałbyś wiarę, że wszystkie swoje ulubione produkcje możesz obejrzeć na wakacjach lub po prostu przy porannej kawie? Dzięki usługom Video On Demand stało się to możliwe!

Usługi, jakiej telewizji internetowej polecamy?

Wybór nie jest taki prosty, jakby się wydawało, dlatego przejrzeliśmy oferty wszystkich najpopularniejszych platform streamingowych. Kilka z nich zasługuje na większą uwagę, jednak ze wszystkich zdecydowanie wyróżnia się IPLA. Może ona pochwalić się niesamowicie bogatą bazą produkcji. Korzystając z ich usług VOD seriale czy filmy będą dostępne dla Ciebie na wyciągnięcie ręki. Niesamowicie prosta obsługa to kolejny atut internetowego giganta. Czy trzeba chcieć czegoś więcej? Jednak jeśli to Cię nie przekonało, to szybko złap za telefon i sprawdź na własnej skórze, jak działa telewizja internetowa w praktyce!